Metody działania

Korzystam tylko i wyłącznie z metod pozytywnych, które skupiają się na nagradzaniu psa i motywacji pozytywnej. Dzięki temu Właściciel ma okazję nie tylko pogłębić swoją relację z psem, ale także nauczyć się empatycznej komunikacji ze swoim pupilem.

Każde zajęcia dopasowuję do potrzeb Klienta i jego psa – tak aby wszystko odbywało się w dopasowany indywidualnie sposób i w odpowiednim tempie. Unikam stosowania presji, która sprawia, że zwierzę się niepotrzebnie stresuje (co z kolei powoduje zniechęcenie i wycofanie). Porozumiewanie się ze zwierzęciem w pozytywny i życzliwy sposób sprawia dodatkowo, że Właściciel rozwija się i pracuje nad swoimi nawykami (bycie cierpliwym, konsekwentnym, spójnym w działaniu, radzenie sobie ze stresem – są to umiejętności przydatne nie tylko w relacji z psem, ale także w relacji z innymi ludźmi itp.).

Szkolenie psów Trójmiasto, szkolenie psów Pruszcz Gdański, trener psów Trójmiasto, Trener psów Pruszcz Gdański, szkolenie psów, behawiorysta Pruszcz Gdański, Behawiorysta Trójmiasto, Behawiorysta Gdańsk, Szkolenia psów Gdańsk, Trener psów Gdańsk


Na konsultacji moim priorytetem jest wyedukowanie Właściciela psa, dlatego w pierwszej kolejności skupiam się na tym aby Opiekun:

  • zdał sobie sprawę z tego skąd prawdopodobnie wzięło się dane zachowanie psa i co warto zrobić aby je zmienić (to kluczowe aby Właściciel był świadomy tego, że jego codzienne nawyki kształtują zachowanie psa, bo taka wiedza pozwoli mu świadomie kreować zachowanie swojego psiego przyjaciela),
  • zrozumiał to co pies komunikuje w danym momencie,
  • nauczył się porozumiewać z psem w subtelny sposób bez użycia przemocy (to buduje wzajemne zaufanie i solidną relację).


Nie stosuję metod zawierających przemoc i awersję, ponieważ nie tylko psują one więź łączącą psa z jego Opiekunem, ale powodują również mnóstwo innych negatywnych skutków ubocznych. Dlatego nie polecam korzystania z kolczatek, obroży elektrycznych, które mogą np. wywołać u psa agresję względem innych zwierząt czy ludzi. Każdy sposób, który wyrządza krzywdę zwierzęciu wpływa bardzo negatywnie także na człowieka. Często spotykam się np. z agresją przeniesioną. Pies, który jest za karę przyciskany do ziemi żeby „pokazać mu kto tu rządzi” prześladuje potem najsłabszą osobę w rodzinie np. dziecko.

Pies nie próbuje Cię zdominować – on po prostu dąży do zaspokojenia swoich potrzeb i jeśli pokażesz mu jak to ma zrobić w inny akceptowalny dla Ciebie sposób, odniesiesz sukces.