Metody działania

Posiadam doświadczenie w pracy z psami, które mają zbyt dużo lub zbyt mało energii, pracuję również z psami agresywnymi czy lękowymi. Zarówno z dorosłymi jak i ze szczeniakami.

Korzystam tylko i wyłącznie z metod pozytywnych, które oparte są na nagradzaniu i motywacji pozytywnej. Dzięki temu Właściciel ma okazję nie tylko pogłębić swoją relację z psem, ale także nauczyć się empatycznej komunikacji ze swoim pupilem.

Każde zajęcia dopasowuję do potrzeb Klienta i jego psa – tak żeby wszystko odbywało się w dopasowany indywidualnie sposób i w odpowiednim tempie. Unikam stosowania presji, która sprawia, że zwierzę się niepotrzebnie stresuje. Porozumiewanie się ze zwierzęciem w pozytywny i życzliwy sposób sprawia, że Właściciel, rozwija się i pracuje nad komunikacją i swoimi nawykami, nad byciem cierpliwym, konsekwentnym oraz nad spójnością w działaniu.

Szkolenie psów Trójmiasto, szkolenie psów Pruszcz Gdański, trener psów Trójmiasto, Trener psów Pruszcz Gdański, szkolenie psów, behawiorysta Pruszcz Gdański, Behawiorysta Trójmiasto, Behawiorysta Gdańsk, Szkolenia psów Gdańsk, Trener psów Gdańsk

Aspekty, które są dla mnie kluczowe w porozumiewaniu się z psem to w szczególności:
– zbudowanie solidnej więzi z psem,
– poznanie świata z psiej perspektywy,
– pozytywne metody pracy z psem,
– dostosowanie tempa nauki do percepcji psa – „wolno znaczy szybko” – unikanie presji sprawia, że pies uczy się szybciej i chętniej.

Nie stosuję metod zawierających przemoc i awersję, ponieważ nie tylko psują one więź łączącą psa z jego Opiekunem, ale powodują również mnóstwo innych negatywnych skutków ubocznych. Dlatego nie polecam korzystania z kolczatek, obroży elektrycznych, które mogą np. wywołać u psa agresję względem innych zwierząt czy ludzi. Każdy sposób, który wyrządza krzywdę zwierzęciu wpływa bardzo negatywnie także na człowieka. Często spotykam się np. z agresją przeniesioną. Pies, który jest za karę przyciskany do ziemi żeby „pokazać mu kto tu rządzi” prześladuje potem najsłabszą osobę w rodzinie np. dziecko. Pies nie próbuje Cię zdominować – on po prostu dąży do zaspokojenia swoich potrzeb i jeśli pokażesz mu jak to ma zrobić w inny akceptowalny dla Ciebie sposób, odniesiesz sukces.