Psi behawiorysta Tczew – szkolenie psów

Szukasz psiego behawiorysty w Tczewie? Chciałbyś nawiązać głębszą więź ze swoim psiakiem, a może nie radzisz sobie w pełni z jego wychowaniem? Dobrze trafiłeś. Bez względu na Twój problem chętnie pomogę Ci dogadać się z Twoim psem. W życiu codziennym często bywa tak, że właściciel nie zawsze ma umiejętności i możliwości pozwalające na szkolenie. Warto mieć jednak świadomość, jak ważne jest prawidłowe szkolenie psów dla ich funkcjonowania w społeczeństwie i zdrowego życia.

Jakie problemy pomoże rozwiązać Ci behawiorysta psów w Tczewie?

Psy podobnie do ludzi mają różne charaktery, inaczej przeżywają wydarzenia, mogą mieć złe i dobre skojarzenia, odczuwać strach czy też mieć ulubione miejsca i czynności. Tak jak i my pracujemy ze swoimi słabościami, tak i psi behawiorysta może pomóc Twojemu psiakowi w wypracowaniu alternatywnych zachowań i przezwyciężeniu lęków.

jeśli jest coś, co Cię niepokoi, najlepiej umówić się na konsultację z behawiorystą w Tczewie. Przykładowe zachowania, które mogą zwrócić Twoją uwagę to np.:

  • załatwianie się w domu,
  • agresja wobec ludzi lub innych psów,
  • lęk przed jazdą samochodem, przed innymi ludźmi czy też przed głośnymi dźwiękami takimi jak fajerwerki,
  • niszczenie rzeczy w domu,
  • ciągnięcie na smyczy podczas spacerów,
  • skakanie na właściciela.

Szkolenie psów Tczew

Na czym polega praca psiego behawiorysty? Możesz umówić się ze swoim psim przyjacielem na konsultację w sprawie konkretnego problemu lub zapisać go na szkolenie mające na celu wychowanie go. Aby było ono skuteczne, warto rozpocząć je, kiedy pies jest jeszcze szczeniakiem. Najłatwiej wychowywać od pierwszych tygodni życia, choć nie oznacza to, że starszego osobnika nie można nauczyć akceptowalnych dla Ciebie zachowań, a także wyeliminować niepożądane.

W szkoleniu psa najważniejsza jest konsekwencja, spójność i determinacja oraz metody działania, które oparte są na nagradzaniu i wzbudzaniu pozytywnej motywacji. Pomaga to w pogłębieniu relacji opiekuna ze zwierzęciem. Dzięki dobrej komunikacji unika się niepożądanych zachowań i lęku. Zajęcia u psiego behawiorysty w Tczewie dopasowywane są indywidualnie do potrzeb Twoich i Twojego czworonoga. Pracuję w tempie odpowiednim do percepcji Twojego pupila – nie wywołuję presji i wytrwale dążę do pogłębienia wspaniałej więzi pomiędzy opiekunem a psem.